• Jun : 30 : 2017 - SENTINTA FINALA PENTRU CARMEN MARINESCU
  • Jun : 30 : 2017 - ANUNT PRIMARIA SLATINA
  • Jun : 6 : 2017 - DIICOT “BUBUIE” inca o retea de traficanti de droguri
  • Mar : 29 : 2017 - PODUL DE PESTE OLT, ÎNCEPUT DE BIBESCU ŞI DESĂVÂRŞIT DE CAROL I
  • Jan : 8 : 2017 - ISJ OLT a decis suspendarea cursurilor in zile de 9 si 10 Ianuarie

Cotidianul Gazeta Nouă vă prezintă toţi candidaţii la Senat şi Camera Deputaţilor, pe partide, în ordinea cronologică a depunerii candidaturilor, la BEJ Olt.
Partidul România Unită: Senat – Mihai Grosu (inginer mecatronist), Mircea Potecaru (jurist), Constantin Muşetescu (inginer agronom), Marinela-Viluţa Călin (asistent medical), Marin Ionică (profesor universitar); Camera Deputaţilor – George-Alexandru Ionică (economist), Ana-Mariana Mihai (economist), Mădălina-Floriana Boagiu (filolog), Bogdan-Florinel Jianu (avocat), Dumitru Marinescu (antrenor), Marin Bratu (economist), Iulian-Răzvan Verdeş (tehnician), Anamaria Guşă (contabil).


UDMR:
Senat – Stefan Berek (profesor), Ildiko Lorincz (profesor), Zoltan Angi (inginer, economist), Arpad Udvardi (fotograf, cameraman), Istvan Gergely (inginer informatician); Camera Deputaţilor – Ioan Szucs (subinginer), Janos Fancsali (consilier politic), Tamas-Tivadar Balog (referent), Zsofia Marton (pedagog), David Kolumban (politolog), Szabolcs Szenas (specialist în relaţii publice), Jozsef-Andras Kislaki (conducător auto), Feri Attila Kemeri (referent).


PSD:
Senat – Paul Stănescu (fost preşedinte CJ Olt), medicul Renică Diaconescu, Cornelia Sulger (preşedinte OFSD Slatina), medicul veterinar Ion Bozgă, medicul Sorin Brătoi; Camera Deputaţilor – Florin Iordache, Dan Ciocan, Alexandru Stănescu, Marius Iancu (administratorul public al judeţului), Felicia Man (inspectorul şcolar general al ISJ Olt), Cătălin Grecu (directorul Loctrans SA Slatina), Dragoş Drăghicescu (consilier judeţean), Florin Dumitrescu (preşedintele TSD Slatina).
PNL: Senat – Siminica Mirea, Andrei Iordache, Adrian Mulţescu (consilier local comuna Rusăneşti), Ion Ciocan (fost primar Osica de Sus) Ion Spiridon (primar Urzica); Camera Deputaţilor – Gigel Ştirbu, Ion Moisescu, Dan Stana (preşedintele PNL Piatra-Olt), Ioana Gherghiţă (preşedinte PNL Corabia), Ana Maria Ciauşu ( secretar general PNL Olt), Gabriel Nicolescu (consilier judeţean), Mihai Cîrloganu (consilier local Slatina), Tomel Băeţică (consilier local Izbiceni).
Partidul Mişcarea Populară: Camera Deputaţilor – Dumitru Niculescu (deputat), Florin-Silviu Tănasei (stomatolog, fost candidat Primăria Balş), Daniel-Ion Constantin (teolog, fost candidat Primăria Scorniceşti), Horia Valentin Răduinea (jurist), Cosmin Florescu (economist, fost candidat Primăria Slatina), Ionela Stănculescu (economist), Mihaela Broboană (învăţător), Cristian Tenea (economist); Senat – Aurel Mone (jurist), Cristian Bîrlădeanu (jurist), Laurenţiu Mihai Borţa (medic veterinar), Camelia Chiriţă (jurist), Teodor-Claudiu Iancu (economist).
ALDE: Camera Deputaţilor – Mihai Niţă (senator), Ioan Ciugulea (vicepreşedinte CJ Olt), Alexandru-Bogdan Popistaş (stomatolog), Florea Tudor (filolog), Gheorghe Udrescu (consilier juridic), Gherghina Ioniţă (economist), Daniel Albu (inginer), Nicuşor Briceag (jurist). Senat – Teiu Păunescu (senator), Cristian Bircea (director CAO, fost candidat Primăria Slatina), Marin Smarandache (economist), Andronia-Luana-Mihaela Stana (inginer, fost primar interimar Slatina), Romulus Cheroiu (economist).
Partidul Socialist Român: Camera Deputaţilor – Vasile Cîtu (tehnician auto), Gheorghe Mădălin Turcu (profesor), Elena Ionescu (inginer), Florea Popa (jurist), Iuliana Mateescu (economist), Maria Cedică (gestionar contabil), Ilie Duţu (contabil), Ion Ştefan (maistru); Senat – Constantin-Liviu Sandu (tehnician auto), Ioan Răducu (inginer), Maria Manea (economist), Constantin Mateescu (mecanic), Rodica Vasile (economist).
PRM: Camera Deputaţilor – Vasile Popa (inginer şi economist), Ştefan Constantin (profesor), Zizi Georgeta Buiculescu (lucrător comercial), Dominel Boşoteanu (profesor), Mihai Vlăduţ (pensionar), Aurel Cenuşă (inginer), Dorel Mirel Florica (cântăreţ bisericesc), Gheorghe Ştefan (strungar). Senat – Petre Burda (maistru), Melania Ghidănac (avocat), Cornel Drăghici (maistru), Iulian Achim (pensionar), Cristina Dumitru (asistent comunitar).
Alianţa Noastră România (ANR): Camera Deputaţilor – Ioan Iordăchescu (economist), Maria-Elena Ivaşcu (medic), Cicerone Rădulescu (medic), Ileana Tudora (economist), Oana Maria Stoica (economist), Ovidiu-Marian Minescu (inginer), Florin-Argentin Pandelică (specialist relaţii publice), Petru Ţurcanu (inginer); Senat – Alexandru Grumaz (consilier bancă), Elena Neagoe (funcţionar economic), Ilie Bercea (electronist), Camelia Bercea (tehnician veterinar), Ion Ghiţă (electromecanic).
USR: Camera Deputaţilor – Vlad-Dan Gheorghe (jurist), Silviu Cristian Anton (economist), Andrei Sandu Ciucu (inginer), Irina-Sînziana Ţăcălău (inginer), Emil Dragu (inginer), Şerban-Mihai Radu (inginer), Mihaela Safta (profesor), Cezar Iacob (inginer). Senat – Oana-Marciana Ozmen (jurist), Constantin Dumitru (jurist), Romulus-Eugen Matei (jurist), Lucian Nicu (economist), Cristian Roşu (inginer).
Alianţa electorală „Alternativa Naţională 2016”, formată din Partidul Forţa Pensionarilor (PFP), Partidul Social Democrat al Muncitorilor (PSDM), Partidul Comunitar din România (PCR), Partidul Comuniştilor (PC): Camera Deputaţilor – Ion Săracu (PSDM – tipograf), Oneluşa Carmen Niculae (PSDM – inginer chimist), Dana Preda (PSDM – inginer manager), Antonio Vârtic (PSDM – lăcătuş mecanic), Nicolae Ion (PSDM – fost cadru MAI), Costică Gheorghe (PCR – prelucrător prin aşchiere). Senat – Dragoş-Adrian Trandafir (PSDM – inginer constructor), Aurelia Podgordeteki (PSDM – jurist), Daciana Almeida Nechita (PFP – antreprenor), Mihai Olteanu (PFP – inginer).
Partidul Ecologist Român: Camera Deputaţilor – Ana Maria Guinea (farmacist), Andrei Mădălin Cârstocea (jurist), Camelia Fuiorea (avocat), Alexandru Robert Damian (teolog), Alexandru Dragoş Ioniţă (economist), Eugen Victor Stănescu (inginer), Mihalea Ghelase (specialist în relaţii internaţionale, studii europene), Vasile Dincă (conducător auto); Senat – Marilena Daniela Stroescu (profesor),  Florin Prodea (şofer), Emil Agheorghiesei (consilier juridic), Sorin Antoniu Petrovici (inginer), Lilian Minea (psiholog).

sursa http://gazetanoua.ro/index.php?mod=stiri&id=39323&title=Alegeri-parlamentare-2016–Cine-sunt-candidații-celor-12-partide-și-alianțe-electorale-care-le-cer-votul-oltenilor.html

Leave a Reply


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Featured Video

SENTINTA FINALA PENTRU CARMEN...

Posted on Jun - 30 - 2017

0 Comment

ANUNT PRIMARIA SLATINA

Posted on Jun - 30 - 2017

0 Comment

DIICOT “BUBUIE” inca o...

Posted on Jun - 6 - 2017

0 Comment

PODUL DE PESTE OLT,...

Posted on Mar - 29 - 2017

0 Comment

ISJ OLT a decis...

Posted on Jan - 8 - 2017

0 Comment

Incendiu în Târgul Municipal...

Posted on Dec - 11 - 2015

0 Comment

Noi angajari la Pirelli

Posted on Feb - 10 - 2016

0 Comment

Te crezi ”Știe tot?”...

Posted on Mar - 8 - 2016

0 Comment

REZULTAT MAGIC REUSIT DE...

Posted on Feb - 6 - 2016

0 Comment

Emil Moţ candidat la...

Posted on Nov - 29 - 2015

0 Comment

Twitter updates

No public Twitter messages.

Sponsors

  • Bancuri Haioase :)
  • RADIO SLATINA
  • wordpress statistics